Extruder Machines

Extruder Makinesi Kullanım Alanları

Extruder makinesi, ham maddeyi bir çıkış deliğinden geçirerek, şekil ve boyutunu değiştirerek ürüne dönüştüren bir makinedir. Bu makine, farklı sektörlerde birçok farklı amaç için kullanılabilir.

Gıda Endüstrisi:

Extruder makinesi, gıda endüstrisinde sıkça kullanılan bir araçtır. Bu makine, kurabiye, cips, kraker, makarna ve diğer atıştırmalık ürünlerin üretiminde kullanılır. Ayrıca bu makine, besleyici çubuklar, tahıl gevrekleri ve diğer gıda ürünlerinin üretiminde de kullanılabilir.

Plastik Endüstrisi:

Erol plastik makinanı 55 yıllık deneyiminde asıl uzmanlaştığı alan olan plastik endüstrisi için kullanılan Extruder makinaları tarafımızdan dünyanın birçok ülkesinde kullanılmaya devam etmektedir. Extruder makinesi, plastik endüstrisinde de sıkça kullanılan bir araçtır. Bu makine, polimer granüllerini eriterek farklı şekil ve boyutlarda plastik ürünler üretmek için kullanılır. Bu ürünler arasında boru, profiller, film, kaplamalar, levhalar ve hatta diş fırçaları gibi ürünler yer alabilir.

Kimya Endüstrisi:

Extruder makinesi, kimya endüstrisinde de kullanılan bir araçtır. Bu makine, kimyasal bileşenleri karıştırarak, birleştirerek ve reaksiyona sokarak farklı kimyasal ürünlerin üretiminde kullanılır. Bu ürünler arasında boya, pigmentler, kauçuk, reçineler, maddeler, plastikler ve diğer kimyasallar yer alabilir. Özellikle firmamız Erol plastik makinanın laboratuvarlar ile yapmış olduğu çalışmalar bulunmaktadır. Yapmış olduğumuz extruder makinaları firmaların ar-ge departmanlarında sıklıkla kullanılan, ürün geliştirme odaklı çalışabilen makinalardır.

Otomotiv Endüstrisi;

Otomatik endüstrisi dünya çapında diğer sektörler gibi çok büyük ve güçlü bir sektördür. Bu endüstri içinde çalışan milyonlarca insan vardır. Bu insanların her biri bizlerin gündelik yaşamda kullanış olduğumuz otomobilleri daha konforlu, daha güvenilir hale getirmek için sürekli çalışma halindeler. Bu güvenli ve konforlu yolculukların sırrı ise araça içerisinde bulunan teknik kısımların olabildiğince iyi çalıştığından ve kaliteli parçalardan üretilmiş olduğunu bilmek. Bizim firmamız tarafından üretilen Extruder makinaları ve ona entegre edilebilecek diğer makinalarla birlikte araçlarda bulunan vites kablolarını üretmek mümkün.

Tekstil Endüstrisi:

Extruder makinesi, tekstil endüstrisinde de kullanılır. Bu makine, polyester, naylon ve diğer sentetik liflerin üretiminde kullanılır. Bu lifler daha sonra farklı kumaş türlerinde kullanılabilir.

Diğer Endüstriler:

Extruder makinesi, diğer endüstrilerde de kullanılabilir. Örneğin, kağıt endüstrisi, farmasötik endüstri ve inşaat endüstrisi gibi sektörlerde de kullanılabilir.

Sonuç olarak:

Extruder makinesi farklı sektörlerde farklı amaçlar için kullanılabilir. Bu makine, ham maddeleri birçok farklı ürüne dönüştürmek için kullanılır ve birçok endüstride kullanımı yaygındır.  Yeterki sağlam güvenilir ve titiz işçilikle ilerleyin.

Extruder Machines, Erol Plastik Makina Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi olarak biz boru veya hortum üretimlerinde ekstüruzyon hatlarımızdaki ekstrüderlerimizi Ø30’dan Ø90’a kadar üretimlerini yapmaktayız. Bu üretimlerde dikkat ettiğimiz en önemli unsur ise çalışacak olan operatörün işini kolaylaştırmaktır. Ayrıca yardımcı extruder adı verdiğimiz ekstrüderlere basit bir şekilde entegre edilip çizgi makinası ya da bir borunun içine ek bir katman oluşturulabilir. Firmamızda tek vidalı şekilde üretilmektedir. PP, PE, PVC, POM, PA ve EVA gibi hammaddelerle ekstrüderlerimiz çalıştırılabilmektedir. Ekstruder almak, güvenle uzun yıllar kullanmak için doğru adrestesiniz. Extruder Machines It varies according to the raw materials and chemicals you will use. If you cannot choose an extruder machine, you should analyze the raw material and determine your production capacity. 

Our extruder machines are designed as a rail system so that the person who will work on it can work comfortably. Thanks to the methods we applied in our last design, we solved the problem of pouring goods into the machine. Do not leave Erol Plastik Makina address for this and similar innovations.

en_GBEnglish