HDPE – LDPE Boru Üretim Makinesi

Kangal Boru Üretim Makinesi

HDPE ve LDPE kangal borular su, gaz, petrol ve kimyasallar gibi çeşitli sıvı ve gaz akışkanlarının taşınmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu boruların üretimi için kullanılan ekipmanlar arasında HDPE – LDPE boru üretim hatları yer almaktadır.

HDPE – LDPE boru üretim hatları, polietilen malzemeden boru üretmek için tasarlanmıştır. Bu hatlar, polimer granüllerinin eritilmesi ve şekillendirilmesi için kullanılan bir dizi makineden oluşur. Bu makineler arasında extruder, kalıp bloğu, soğutucu, çekme makinesi, kesme makinesi ve bobin sarma makinesi gibi cihazlar yer alır.

Polietilen Boru Üretim Makinesi

Polietilen boru üretim süreci, polimer granüllerin ekstrüzyon makinesinde eritilerek kalıp bloğuna aktarılmasıyla başlar. Bu aşamada, boru boyutlarına uygun bir kalıp bloğu seçilir ve polimer granülleri kalıp bloğuna doğru itilir. Kalıp bloğundan çıkan boru, soğutucu tüpler boyunca hareket ederek soğutulur ve çekme makinesiyle boyutlarına uygun hale getirilir.

Son aşamada, boru kesilir ve sarma makinesiyle bobinlere sarılır. Üretilen boruların kalitesi, kullanılan polimer malzemenin kalitesi, üretim hattının teknik özellikleri ve operatörlerin tecrübesi gibi faktörlere bağlıdır.

HDPE – LDPE boru üretim hatları, çevre dostu bir üretim yöntemi olarak da öne çıkar. Bu hatlar, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak üretilebilir ve üretim sürecinde az miktarda enerji tüketirler.

Elektirik Boru Üretim Makinesi

Elektrik boru üretim makinesi HDPE – LDPE boru üretim hatları, çeşitli endüstrilerde kullanılan boruların üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. Bu hatlar, yüksek kaliteli boruların hızlı ve etkili bir şekilde üretilmesine olanak tanır.

Even if it is connected to our production line with T-head system with our extruders of various capacities, with coating or flat head if desired, products such as fireproof pipes used in constructions or tube pipes used in automotive can be produced at high capacities. If requested, pressure sensors can be connected to the extruders and they can monitor the pressure in the hive via the PLC system. In addition, the temperature of the pool is controlled via the PLC system in order to observe the temperature in the pools.  Ayrıca havuzlardaki sıcaklığı gözlemleyebilmek için PLC sistem üzerinden havuzun sıcaklığı kontrol edilmektedir.

You Can Click to Link For See To Machine Detail’s

Pe Hose Production Line
Product Name Product Code Raw MetarialsScrew DiameterScrew Length Engine PowerCooling SystemLength
Ø 30 ExtruderERPE 30HDPE / LDPEØ 3026 L/D3 kW
Ø 40 ExtruderERPE40HDPE / LDPEØ 4027 L/D5.5 kWFan
Ø 50 ExtruderERPE 50HDPE / LDPEØ 5026 L/D11 kWFan
Ø 60 ExtruderERPE 60HDPE / LDPEØ 6025 L/D15 kWFan
Ø 70 ExtruderERPE 70HDPE / LDPEØ 7025 L/D18.5 kwFan
Ø 90 ExtruderERPE 90HDPE / LDPEØ 9025 L/D30 KwFan
Vacuum ERPE 012.2 kW1 - 3 m.
Spray VacuumERPE 022.2 kW - 4 Kw4 - 8 m.
Pallet Haul Off Unit ERPE 032.2 kW
Cutting ERPE 042.2 kW
Single Coiler ERPE 051.5 kW
Double Coilers ERPE 061.5 kW
Mechanic Coiler ERPE 071.5 kW
en_GBEnglish