Skip links

Extruder Makinesi Nedir?

Ekstruder makinesi amaca ve üretim sınıfına uygun çok amaçlı uygulaması olan, birden fazla çeşitlilikte; eritme , parçalama, karıştırma, sıkma, belli bir basınçla kalıplama ve şekillendirmede kalıplı veya kalıpsız olarak dizayn edilebilmektedir.

Kullanılacak hammadde Kalbına Göre;

Kullanılacak hammadde türüne göre kalıplama kalibreleme, şekillendirmeye dayalı ön grupları ile soğutma, baskılama, kesme veya adetleme üretimlerinde kullanılmaktadır.

Kullanım Örnekleri;

Extrüzyon sistemi Ametal malzemenin eritilerek basınç altında kalıplama yöntemiyle enjekte edilmesidir. Alüminyum profiller, Pirinç profiller ve çubuklar gibi alanlarda kullanılabilir.

Enjeksiyon sistemi; Ametal ve plastiklerin kalıp içerisine enjekte edilmesi, sıkıştırılması ve soğutularak şekillendirilmesi işlemidir. Baskı sisteminde kalıp gözü olarak adetlendirme ve üretim göz önüne alınmaktadır.

Plastik Ekxtruder Sistemi; Çok amaçlı hafif, orta, ağır sanayide oldukça verimli ve sık kullanılan üretim projesidir. Tüm bu sistemlerin üretim ve çalışma sürecinin temelinde kurulmasında planlanmasında ana teme destekler su ( ısı kontrolü ), elektrik ( ısıtma + motor + devir daim + soğutma + nakil + taşıma + depolama + boy kontrolü + paketleme ) işlemlerinde desteklemektedirler. Mava ise şişirme, soğutma, yönlendirme, pinomatik kontrol aletinin çalıştırılması gibi alanlarda saymış olduğumuz ana temel destek gruplarının hepsi müşterek olarak kullanılmaktadır.

Bu süreç tecrübelerle kanıtlanmış olup kullanılacak hammadde türüne göre mühendislik hesaplamaları yapılarak üretim devrine göre saatteki kapasitesi, enerji ihtiyaçları, boyutları, hacimleri, montaj yapılacak üretim alanları hesaplanmaktadır.

Extruder makinalarında kullanacağız hammaddeye göre vida ve kovan seçiminin iyi yapılması gerekmedir. Çünkü ekstrüzyon makinasındaki tek vida kovanda aynı hammaddeyi çalıştıramazsınız. Çalıştırdığınız takdirde vida veya kovanda çatlamalar veya kırılmalar meydana gelebilir.

Extruder makinalarımız yüzlerce saatlik mesai ve tecrübe sonucunda ortaya çıkkmış son nesil teknolojilerle benzenmiştir. Extruder makinesinde çalışacak olan kişinin rahatlığı ve konforu düşünerek tasarlanmış olan makinemiz son yıllarda çokça talep görmektedir.

Anasayfa
Menü
İletişim
Konum
×